• Jazykové okienko

Anglická fráza – Game plan

Otago
11.04.2024
  2 min
Anglická fráza - Game Plan

Rozhodli ste sa hostiť večeru s priateľmi. Je to pre vás dôležitý večer, preto si potrebujete vopred naplánovať, čo budete variť, čo bude treba nakúpiť, vybrať hudbu do pozadia, aké aktivity budete robiť po večeri – jednoducho potrebujete plán hry.

Anglický idióm „game plan“ pochádza zo 40. rokov 20. storočia z oblasti športu. Ide o stratégiu postupu, aby športový tím dosiahol výhru v hre. Medzičasom sa tento výraz rozšíril aj do ostatných sfér, ako sú obchod, politika, ale aj každodenný život. Môžete ho použiť v situácii, keď potrebujete prekonať nejakú prekážku alebo si niečo dôkladne naplánovať. Ten, kto si chystá „game plan“, je obvykle predvídavý a organizovaný, vedomý si svojho cieľa.

Príklady použitia anglickej frázy game plan s ich prekladom do slovenčiny:

As a new CEO, Sarah devised a comprehensive game plan to revitalize the company and drive growth in the competitive market.
Sarah z pozície novej výkonnej riaditeľky navrhla plán na obnovu spoločnosti a jej ďalší rast na trhu.

When embarking on their entrepreneurial venture, the startup founders spent weeks crafting a solid game plan to attract investors and launch their product successfully.
Pred ďalšou podnikateľskou výzvou zakladatelia startupu niekoľko týždňov vytvárali stabilný plán, vďaka ktorému by oslovili nových investorov a spustili svoj produkt.

Before facing their rivals in the championship match, the team huddled together to discuss their game plan for victory.
Predtým, ako sa tím postaví zoči-voči súperovi, zhŕknu sa a dohodnú na pláne hry.

The politician unveiled his game plan for addressing the pressing issues facing the community during his campaign rally.
Politik počas kampane predstavil svoj plán na riešenie najväčších problémov komunity.

In order to succeed in the job interview, Alex meticulously prepared a game plan outlining his strengths, experiences, and strategies for answering potential questions.
Alex sa poctivo pripravil na pracovný pohovor a pripravil si plán, kde zhrnul svoje silné stránky, skúsenosti a stratégiu, ako bude odpovedať na otázky.

Dlhodobá spolupráca

Hľadáte riešenie na mieru alebo organizujete tender? Kontaktujte nás.

Kontaktné informácie
  • +421 2 2102 6130
  • [javascript protected email address]

Cenová ponuka

Do 30 minút zistíte cenu a termín dodania jednoduchšej požiadavky.

         
Čo hovoria naši klienti?

S tímom spoločnosti Otago spolupracujeme od roku 2014 v oblasti prekladov európskych patentov a patentových prihlášok z oblastí farmácie, chémie, strojárenstva a elektrotechniky z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka do slovenského a českého jazyka.

Oceňujeme najmä profesionálnu a rýchlu komunikáciu, spoľahlivé plnenie dohodnutých termínov dodania prekladov a vysokú mieru presnosti a kvality dodávaných prekladov, ktoré sú pre nás a našich klientov kľúčové na zabezpečenie právnej ochrany ich inovácií a vynálezov.

Mgr. Ing. Martin Žovic
Patentový zástupca

Spoločnosť Otago môžeme doporučiť.

SPIE Elektrovod, a.s. vníma spoločnosť Otago s.r.o. ako spoľahlivého partnera pri preklade odborného textu. Služby spoločnosti Otago využívame najmä na preklady anglického, nemeckého a maďarského jazyka. Oceňujeme predovšetkým ich osobný prístup, profesionalitu, rýchlosť a operatívnosť v reakcii na naše požiadavky.

Ing. Jakub Kolesár
predseda predstavenstva

Spoluprácu so spoločnosťou Otago sme si vybrali najmä pre dodávanie kvalitných prekladov so špecifickou odbornou strojárskou terminológiou, najmä z oblasti kompresorových a vákuových staníc.

Na spolupráci oceňujeme predovšetkým spoľahlivosť prekladov a promptnú komunikáciu. Služby spoločnosti Otago radi odporúčame.

Ing. Ladislav Szabó
konateľ

S Otago sa robí skvele.

V Catalyste potrebujeme preklady väčšinou tak, že včera bolo neskoro. Ľudia v Otago reagujú rýchlo, pohotovo a priateľsky, čo je vcelku unikátna kombinácia. Preklady sú po obsahovej stránke tip top, takže maximálna spokojnosť.

Lubo Tomko
CEO

Na základe našich skúseností so spoločnosťou Otago môžeme bez váhania odporučiť jej služby ďalším spoločnostiam, ktoré potrebujú špičkové prekladateľské služby.

Váš záväzok ku kvalite, profesionalite a spokojnosti klientov z vás robí ideálneho partnera.

Élodie Bouquet
Vendor & Quality Manager