Dánsko prístav a promenáda

Preklady z Dánčiny

Spoľahnite sa na profesionálny preklad technickej dokumentácie, právnej analýzy alebo niekoľkých slov do produktového videa.

Texty z dánčiny vždy prekladajú preverení špecialisti na konkrétny odbor, kvalitu zaručujú rodení hovoriaci a procesy certifikované podľa ISO 9001 a ISO 17100

Spoľahlivý partner na preklady
dánskeho jazyka pre vašu firmu

Individuálny prístup

Každú požiadavku na dánsky preklad spracúvame podľa individuálnych požiadaviek klienta, v dohodnutom termíne a so zachovaním vzhľadu pôvodného textu.

Jednoznačná terminológia

Zrozumiteľnosť a súlad s odbornou terminológiou je základným predpokladom kvalitných prekladov dánskych textov. Môžete sa spoľahnúť, že terminológia v prekladoch bude zodpovedať zaužívanej praxi prípadne vašim požiadavkám.

Istota kvality

Kvalitu našich služieb a procesov potvrdzujú certifikáty ISO 9001 – systém manažérstva kvality a ISO 17100 o prekladateľských službách. Váš preklad je u nás v dobrých rukách, na to sa môžete spoľahnúť.

Profesionálni prekladatelia

Vďaka 20-ročným skúsenostiam a moderným technológiám vieme naraz zapojiť viacerých dánskych prekladateľov, revízorov alebo dánskych rodených hovoriacich a preložiť aj rozsiahle texty v krátkych termínoch.

Rýchlosť a flexibilita

Vďaka 20-ročným skúsenostiam a moderným technológiám vieme naraz zapojiť viacerých dánskych prekladateľov, revízorov alebo dánskych rodených hovoriacich a preložiť aj rozsiahle texty v krátkych termínoch.

Technológie na vašej strane

Moderný softvér na podporu prekladu rozpozná podobné alebo už preložené časti textu. Z preloženého dánskeho textu v reálnom čase vytvára databázu, vďaka ktorej nie je potrebné tú istú vetu prekladať dvakrát. Dánske preklady sú aj vďaka nim jednotnejšie a preložené za kratší čas.

Prečo si dánsky preklad objednať v Otagu?

  • Spolupracujeme výhradne s overenými prekladateľmi,
  • naši prekladatelia pokrývajú desiatky odborných špecializácií,
  • zabezpečíme doplnkovú kontrolu dánskym rodeným hovoriacim,
  • zabezpečíme úradné preklady dokumentov z aj do dánčiny,
  • objednanie a dodanie prekladu je rýchle a jednoduché,
  • ku každej požiadavke pristupujeme individuálne.

Zaujímavosti a fakty o Dánsku a dánskom jazyku

Dánčina, v v dánčine známa ako „dansk“, je jedným zo severogermánskych jazykov, úzko príbuzných so švédčinou a nórčinou. Medzi jej jedinečné vlastnosti patrí napríklad zaradenie troch písmen æ, ø, å, ktoré dodávajú dánčine jej osobitý ráz.

Hádanka výslovnosti: Výslovnosť dánčiny môže byť pomerne náročná. Objavte notoricky známe dánske hlásky, ako je hrdelné „r“, a zložité vzory slovných dôrazov, ktoré študentov mätú aj bavia. Ponoríme sa aj do vtipného sveta dánskych jazykolamov.

Vplyv angličtiny: Vplyv dánčiny: Dánčina si prekvapivo vypožičala z angličtiny pomerne veľa slov. Odhalíme niekoľko zaujímavých príkladov týchto jazykových importov a osvetlíme, ako sa jazyk vyvíja v globalizovanom svete.

Historické zaujímavosti

Jazyk s kráľovskými koreňmi: Dánčina má bohatú históriu, ktorá siaha až do doby Vikingov. Preskúmajte, ako sa tento jazyk vyvíjal v priebehu storočí pod vplyvom panovníkov, učencov a spoločenských zmien. Spoznajte kľúčové postavy, ako napríklad kráľa Gorma Starého a jeho úlohu pri formovaní dánčiny.

Spojenie s reformáciou: Vedeli ste, že dánčina zohrala kľúčovú úlohu v protestantskej reformácii? Zistite, ako náboženskí reformátori ako Martin Luther zanechali stopy v dánskom jazyku, čo viedlo k významným zmenám v náboženských textoch a každodennej reči.

Hygge a dánska kultúra

Hlbšie sa oboznámte s útulným pojmom „hygge“ a s tým, ako je hlboko zakorenený v dánskej kultúre a jazyku. Zistite, ako tento pojem vystihuje teplú, priateľskú atmosféru a jeho úlohu v dánskom spôsobe života.
Dánske jazykolamy: Pripravte sa na dobrú zábavu, pretože sa s vami podelíme o niekoľko zábavných dánskych jazykových hádaniek, ktoré preveria vaše schopnosti vyslovovať. Tieto jazykolamy sú nielen jazykovou výzvou, ale aj zdrojom zábavy.
Dánsky jazyk v popkultúre: Preskúmajte, ako sa dánsky jazyk a kultúra dostali do populárnych televíznych programov, filmov a dokonca aj do medzinárodnej hudby. Od celosvetového úspechu dánskych televíznych seriálov až po slávnych dánskych hercov – dánsky jazyk naďalej ovplyvňuje svet zábavy.

Dánsky jazyk dnes

Moderná dánčina: Vychutnajte si súčasný stav dánskeho jazyka vrátane jeho regionálnych variácií a jeho významu v súčasnom Dánsku. Zistite, ako sa dánčina prispôsobila modernej komunikácii, ako sa do nej dostali nové slová a frázy ovplyvnené technológiami a globalizáciou.

Učenie sa dánčiny: Ak vás inšpiruje začať sa učiť dánčinu, poskytneme vám niekoľko užitočných zdrojov a tipov, ktoré vám pomôžu začať vašu jazykovú cestu. Od jazykových kurzov až po online komunity – pre jazykových nadšencov existuje množstvo možností, ako objavovať krásy „dansk“ a ponoriť sa do dánskej kultúry.

Online prekladač

Zadajte text

Prekladám ...

Dlhodobá spolupráca

Hľadáte riešenie na mieru alebo organizujete tender? Kontaktujte nás.

Kontaktné informácie
  • +421 2 2102 6130
  • [javascript protected email address]
Cenová ponuka do 30 minút
Prosím zadajte vaše celé meno.
Prosím zadajte váš e-mail
Prosím zadajte vaše telefónne čislo.
Prosím napíšte nám správu.
Nahrajte súbory presunutím sem alebo nahrajte zo zariadenia
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.
Súhlaste so zasielaním praktických informácií od spoločnosti Otago.

Formulár sa odosiela ...

Čo hovoria naši klienti?

S tímom spoločnosti Otago spolupracujeme od roku 2014 v oblasti prekladov európskych patentov a patentových prihlášok z oblastí farmácie, chémie, strojárenstva a elektrotechniky z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka do slovenského a českého jazyka.

Oceňujeme najmä profesionálnu a rýchlu komunikáciu, spoľahlivé plnenie dohodnutých termínov dodania prekladov a vysokú mieru presnosti a kvality dodávaných prekladov, ktoré sú pre nás a našich klientov kľúčové na zabezpečenie právnej ochrany ich inovácií a vynálezov.

Mgr. Ing. Martin Žovic
Patentový zástupca

Spoločnosť Otago môžeme doporučiť.

SPIE Elektrovod, a.s. vníma spoločnosť Otago s.r.o. ako spoľahlivého partnera pri preklade odborného textu. Služby spoločnosti Otago využívame najmä na preklady anglického, nemeckého a maďarského jazyka. Oceňujeme predovšetkým ich osobný prístup, profesionalitu, rýchlosť a operatívnosť v reakcii na naše požiadavky.

Ing. Jakub Kolesár
predseda predstavenstva

Spoluprácu so spoločnosťou Otago sme si vybrali najmä pre dodávanie kvalitných prekladov so špecifickou odbornou strojárskou terminológiou, najmä z oblasti kompresorových a vákuových staníc.

Na spolupráci oceňujeme predovšetkým spoľahlivosť prekladov a promptnú komunikáciu. Služby spoločnosti Otago radi odporúčame.

Ing. Ladislav Szabó
konateľ

S Otago sa robí skvele.

V Catalyste potrebujeme preklady väčšinou tak, že včera bolo neskoro. Ľudia v Otago reagujú rýchlo, pohotovo a priateľsky, čo je vcelku unikátna kombinácia. Preklady sú po obsahovej stránke tip top, takže maximálna spokojnosť.

Lubo Tomko
CEO

Na základe našich skúseností so spoločnosťou Otago môžeme bez váhania odporučiť jej služby ďalším spoločnostiam, ktoré potrebujú špičkové prekladateľské služby.

Váš záväzok ku kvalite, profesionalite a spokojnosti klientov z vás robí ideálneho partnera.

Élodie Bouquet
Vendor & Quality Manager