• Jazykové okienko

Anglická fráza týždňa – hang (on) in there

Otago
04.05.2023
  < 1 min
hang on in there - anglická fráza týždňa - otago preklady

Cítite sa zle? „Hang (on) in there!“ 💪

Je váš blízky v ťažkej situácii a chcete ho podporiť, aby sa nevzdával a ešte vydržal? Povedzte mu, aby visel ďalej.

Anglickým výrazom hang in there sa snažíme druhej osobe povedať, aby zostala silná, vytrvala a pokračovala v úsilí, pretože situácia sa môže zlepšiť alebo sa nájde riešenie.

Prvé zaznamenané použitie je z roku 1966. Predpokladá sa, že výraz je inšpirovaný motivačným plagátom znázorňujúcim mačiatko visiace zo stromu s textom: hang in there, baby!.

Do slovenčiny by sme mohli túto frázu preložiť ako „drž sa“ alebo „nedaj sa“. Všimnite si, že v angličtine aj v slovenčine majú podobnú logiku: nepustiť sa pri prvom náznaku problémov.

Príklady použitia anglickéj frázy hang in there/hang on in there:

  • James did not hang in long enough to win even a battle.
  • Hang on in there. You’re doing great!
  • If she hung in there long enough, he would change. It just took a lot of patience with a little reasoning.

Dlhodobá spolupráca

Hľadáte riešenie na mieru alebo organizujete tender? Kontaktujte nás.

Kontaktné informácie
  • +421 2 2102 6130
  • [javascript protected email address]

Cenová ponuka

Do 30 minút zistíte cenu a termín dodania jednoduchšej požiadavky.

         
Čo hovoria naši klienti?

S tímom spoločnosti Otago spolupracujeme od roku 2014 v oblasti prekladov európskych patentov a patentových prihlášok z oblastí farmácie, chémie, strojárenstva a elektrotechniky z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka do slovenského a českého jazyka.

Oceňujeme najmä profesionálnu a rýchlu komunikáciu, spoľahlivé plnenie dohodnutých termínov dodania prekladov a vysokú mieru presnosti a kvality dodávaných prekladov, ktoré sú pre nás a našich klientov kľúčové na zabezpečenie právnej ochrany ich inovácií a vynálezov.

Mgr. Ing. Martin Žovic
Patentový zástupca

Spoločnosť Otago môžeme doporučiť.

SPIE Elektrovod, a.s. vníma spoločnosť Otago s.r.o. ako spoľahlivého partnera pri preklade odborného textu. Služby spoločnosti Otago využívame najmä na preklady anglického, nemeckého a maďarského jazyka. Oceňujeme predovšetkým ich osobný prístup, profesionalitu, rýchlosť a operatívnosť v reakcii na naše požiadavky.

Ing. Jakub Kolesár
predseda predstavenstva

Spoluprácu so spoločnosťou Otago sme si vybrali najmä pre dodávanie kvalitných prekladov so špecifickou odbornou strojárskou terminológiou, najmä z oblasti kompresorových a vákuových staníc.

Na spolupráci oceňujeme predovšetkým spoľahlivosť prekladov a promptnú komunikáciu. Služby spoločnosti Otago radi odporúčame.

Ing. Ladislav Szabó
konateľ

S Otago sa robí skvele.

V Catalyste potrebujeme preklady väčšinou tak, že včera bolo neskoro. Ľudia v Otago reagujú rýchlo, pohotovo a priateľsky, čo je vcelku unikátna kombinácia. Preklady sú po obsahovej stránke tip top, takže maximálna spokojnosť.

Lubo Tomko
CEO

Na základe našich skúseností so spoločnosťou Otago môžeme bez váhania odporučiť jej služby ďalším spoločnostiam, ktoré potrebujú špičkové prekladateľské služby.

Váš záväzok ku kvalite, profesionalite a spokojnosti klientov z vás robí ideálneho partnera.

Élodie Bouquet
Vendor & Quality Manager